Dopoledne a odpoledne s Andersenem (v roce 2015)

Letošní Odpoledne s Andersenem – v pořadí již jedenácté – se konalo v prostorách Městské knihovny ve Slavonicích v pátek 27.3.2015. Tentokrát se tradiční „Odpoledne“ rozšířilo i o „Dopoledne s Andersenem“, kdy si přišla zasoutěžit hned celá třída druháčků (v počtu 18 dětí) z místní základní školy – takže z toho nakonec byl celý „Den s Andersenem“ :-). Celkem 45 dětí si ověřilo svoje znalosti pohádek Jana Drdy, pohádek Hanse Christiana Andersena i pohádek z Večerníčků v celé řadě soutěží, kvízů a křížovek. Na závěr se všichni pobavili v emocemi nabitých turnajích v „Člověče, nezlob se!“ a v pohádkovém pexesu Mezi děti bylo rozděleno 21 sladkých cen, nicméně s prázdnou neodešel vůbec nikdo, jelikož i na ty méně šťastné čekala malá sladká odměna a pohlednice na památku.