Starší aktuality – rok 2024

• 27.6.2024 – LETNÍ LUŠTĚNÍČKO – je nový soutěžní kvíz, který knihovna připravila pro děti do 15 let na oba prázdninové měsíce. Slosování o sladké ceny proběhne v pondělí 2. září 2024.
  • 26.6.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – během voňavého měsíce června přibylo do fondu knihovny celkem 52 nových titulů. Z toho je 24 románů pro dospělé čtenáře, 1 naučná kniha pro dospělé čtenáře, 22 zábavných knih pro děti a mládež a 5 naučných titulů pro děti a mládež. Seznam všech červnových novinek najdete zde.
  • 29.5.2024 – PRÁZDNINOVÝ BATOH je název předprázdninové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila malým čtenářům na měsíc červen. Slosování soutěže o sedm skládaček puzzle s pohádkovými motivy se uskuteční už v pondělí 24. června 2024 (první červencový týden bude knihovna z důvodu dovolené uzavřena).
  • 28.5.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – v průběhu měsíce května přibylo do fondu knihovny celkem 46 zbrusu nových knih, z toho je 33 románů pro dospělé čtenáře, 11 zábavných knih pro děti a mládež a 2 naučné tituly pro děti a mládež. Seznam všech květnových novinek najdete zde.
  • 23.5.2024 – celkem 22 prvňáčků z 1.A Základní školy Slavonice bylo při slavnostním ceremoniálu ve čtvrtek 23. května 2024 pasováno panem králem na čtenáře!
  • 2.5.2024 – LUŠTĚNÍ SE ČTYŘLÍSTKEM je nový kvíz pro děti do patnácti let na měsíc květen o deset čokolád Milka. Soutěžit je možné až do 31.5.2024, slosování správných odpovědí proběhne v pondělí 3. června 2024.
  • 30.4.2024 –  KNIŽNÍ NOVINKY – měsíc duben přinesl čtenářům celkem 35 nových knih, z toho je 33 beletristických knih, 1 naučná kniha pro dospělé čtenáře a 1 dobrodružná kniha pro děti a mládež. Seznam všech dubnových novinek najdete zde.
  • 2.4.2024 – PSÍ KALAMITA je název nové soutěže (křížovky) pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila malým čtenářům na měsíc duben. Slosování soutěže o deset velkých balení Lentilek se uskuteční v pátek 3. května 2024.
  • 2.4.2024 – BŘEZEN S ANDERSENEM – VYHODNOCENÍ – soutěží a kvízů v rámci akce Březen s Andersenem se zúčastnila celá řada dětí, a to jak jednotlivě navštěvujících knihovnu, tak při kolektivních návštěvách během březnových besed. Do slosování se dostalo celkem 159 správných odpovědí! Na 27 šťastlivců čekají sladké výhry a ani ostatní neodejdou s prázdnou – každý soutěžící získá za účast čokoládové lízátko.
  • 28.3.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – v průběhu jarního měsíce března přibylo do fondu knihovny celkem 41 zbrusu nových knih, z toho je 29 románů pro dospělé čtenáře a 12 zábavných knih pro děti a mládež. Seznam všech březnových novinek najdete zde.
  • 28.3.2024 – JARNÍ BESEDY – v březnu, měsíci čtenářů, se v knihovně „dveře netrhly“. Kromě soutěžení se také hodně besedovalo – postupně navštívilo knihovnu všech šest tříd dětí z Mateřské školy Slavonice, v rámci předčtenářské gramotnosti dorazili také prvňáčci, o knihách si přišli povídat druháčci, třída dětí ze základní školy praktické se seznámila s knihovnou a zasoutěžila si, a nechyběly ani dvě party dětí z družiny fungující při místní základní škole.
  • 1.3.2024 – BŘEZEN S ANDERSENEM – v rámci výročí narození pohádkáře Hanse Christiana Andersena (*2.4.1805) připravila knihovna celou řadu soutěží a kvízů pro děti do 15 let. Soutěžit můžete kdykoli ve výpůjční době, a to po celý měsíc březen! Přijďte, pobavíte se, zasoutěžíte si – a můžete vyhrát jednu z osmnácti sladkých odměn! Slosování v úterý 2. dubna 2024.
  • 29.2.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – v průběhu měsíce února přibylo do fondu knihovny celkem 33 zbrusu nových knih, z toho je 24 románů pro dospělé čtenáře, 6 zábavných knih pro děti a mládež a 3 naučné tituly pro děti a mládež. Seznam všech únorových novinek najdete zde.
  • 5.2.2024 – PUZZLOVÁNÍ – na týden jarních prázdnin připravila knihovna pro děti do 15 let soutěž ve skládání puzzle na čas. Přijďte kdykoli ve výpůjční době a složte skládanku puzzle s pohádkovým motivem. Jednotlivé časy soutěžících se budou zapisovat – a nejrychlejší skládači budou odměněni! Podrobnosti k soutěži zde.
  • 31.1.2024 – NA KRMÍTKU, aneb, Kdo v krmítku baští, když mrzne, až praští? – je název nové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila na měsíc únor. Slosování úspěšných řešitelů o šest sladkých odměn proběhne v pátek 1. března 2024.
  • 30.1.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – se začátkem roku tu máme i nadílku nových knih, kdy do fondu knihovny přibylo celkem 22 nových titulů. Z toho je 19 románů pro dospělé čtenáře, 2 zábavné knihy a 1 naučná pro děti a mládež. Seznam všech lednových novinek najdete zde.
  • 2.1.2024 – Z POHÁDKY DO POHÁDKY je název nové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila malým čtenářům na měsíc leden. Slosování soutěže o šest sladkých cen se uskuteční v pondělí 12. února 2024 (první den jarních prázdnin).

AKTUALITY PRO ROK 2023