Odpoledne s Andersenem (v roce 2010)

V pátek 26. března 2010 měly slavonické děti možnost strávit zábavné odpoledne v prostorách městské knihovny, kde letos již po šesté probíhala akce na počet velkého pohádkáře – a také ji využily. Dětské oddělení to odpoledne připomínalo včelí úl: v odpoledních hodinách ji navštívilo celkem 46 čtenářů školního věku, děti vyplnily pohádkovou křížovku, pokusily se vysvětlit lidové pranostiky, ověřily si znalosti díla Františka Hrubína v náročném testu, zodpověděly otázky pohádkového kvízu, uhodly patnáct hádanek a společně se pobavily v již tradičním turnaji v Člověče, nezlob se! Tři party bojovaly jako o život – a někdy se navzdory názvu hry na sebe i zlobily. Vyhrát v turnaji mohli totiž jen tři soutěžící. Zkrátka ale nepřišel nikdo, po velkém slosování luštitelů se rozdalo celkem osmnáct sladkých cen a každý úspěšný řešitel si odnesl alespoň malou sladkou cenu útěchy. Osm dětí získalo navíc i ceny z březnové soutěže – Pohádkové motanice, takže všichni nakonec odcházeli spokojení.