Webové stránky Městské knihovny ve Slavonicích

Starší aktuality – rok 2024

• 2.4.2024 – PSÍ KALAMITA je název nové soutěže (křížovky) pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila malým čtenářům na měsíc duben. Slosování soutěže o deset velkých balení Lentilek se uskuteční v pátek 3. května 2024.
  • 2.4.2024 – BŘEZEN S ANDERSENEM – VYHODNOCENÍ – soutěží a kvízů v rámci akce Březen s Andersenem se zúčastnila celá řada dětí, a to jak jednotlivě navštěvujících knihovnu, tak při kolektivních návštěvách během březnových besed. Do slosování se dostalo celkem 159 správných odpovědí! Na 27 šťastlivců čekají sladké výhry a ani ostatní neodejdou s prázdnou – každý soutěžící získá za účast čokoládové lízátko.
  • 28.3.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – v průběhu jarního měsíce března přibylo do fondu knihovny celkem 41 zbrusu nových knih, z toho je 29 románů pro dospělé čtenáře a 12 zábavných knih pro děti a mládež. Seznam všech březnových novinek najdete zde.
  • 28.3.2024 – JARNÍ BESEDY – v březnu, měsíci čtenářů, se v knihovně „dveře netrhly“. Kromě soutěžení se také hodně besedovalo – postupně navštívilo knihovnu všech šest tříd dětí z Mateřské školy Slavonice, v rámci předčtenářské gramotnosti dorazili také prvňáčci, o knihách si přišli povídat druháčci, třída dětí ze základní školy praktické se seznámila s knihovnou a zasoutěžila si, a nechyběly ani dvě party dětí z družiny fungující při místní základní škole.
  • 1.3.2024 – BŘEZEN S ANDERSENEM – v rámci výročí narození pohádkáře Hanse Christiana Andersena (*2.4.1805) připravila knihovna celou řadu soutěží a kvízů pro děti do 15 let. Soutěžit můžete kdykoli ve výpůjční době, a to po celý měsíc březen! Přijďte, pobavíte se, zasoutěžíte si – a můžete vyhrát jednu z osmnácti sladkých odměn! Slosování v úterý 2. dubna 2024.
  • 29.2.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – v průběhu měsíce února přibylo do fondu knihovny celkem 33 zbrusu nových knih, z toho je 24 románů pro dospělé čtenáře, 6 zábavných knih pro děti a mládež a 3 naučné tituly pro děti a mládež. Seznam všech únorových novinek najdete zde.
  • 5.2.2024 – PUZZLOVÁNÍ – na týden jarních prázdnin připravila knihovna pro děti do 15 let soutěž ve skládání puzzle na čas. Přijďte kdykoli ve výpůjční době a složte skládanku puzzle s pohádkovým motivem. Jednotlivé časy soutěžících se budou zapisovat – a nejrychlejší skládači budou odměněni! Podrobnosti k soutěži zde.
  • 31.1.2024 – NA KRMÍTKU, aneb, Kdo v krmítku baští, když mrzne, až praští? – je název nové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila na měsíc únor. Slosování úspěšných řešitelů o šest sladkých odměn proběhne v pátek 1. března 2024.
  • 30.1.2024 – KNIŽNÍ NOVINKY – se začátkem roku tu máme i nadílku nových knih, kdy do fondu knihovny přibylo celkem 22 nových titulů. Z toho je 19 románů pro dospělé čtenáře, 2 zábavné knihy a 1 naučná pro děti a mládež. Seznam všech lednových novinek najdete zde.
  • 2.1.2024 – Z POHÁDKY DO POHÁDKY je název nové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila malým čtenářům na měsíc leden. Slosování soutěže o šest sladkých cen se uskuteční v pondělí 12. února 2024 (první den jarních prázdnin).

AKTUALITY PRO ROK 2023